Quote Originally Posted by vileoxidation
I'm sorry, but just because I don't deal or grow does not make me a slacker. I can't grow, for multiple reasons, and I choose not to deal because I don't know many people in my college town seeing as I am not from here. Also, I have no need for the extra income and the extra risk associated with dealing in a college town, especially seeing as I live in the college-owned apartments down the street from campus, so we have cops rolling through all the time.

I am not a slacker.
You don't have to deal so you make money... look at it like this. I pick up an ounce every 2 weeks or so... eight 8ths for $100-120. It's pretty good. It's definately the best stuff you can get in my area for a reasonable price. I keep four for my smoking pleasure. I sell the other four at $25 a piece and make $100 back. This way I get a half for free or very cheap. Plus think about this... when you buy in bulk you get better prices. This stuff I buy usually goes for about $30 an 8th if that's all you buy. If you do the math, I'm getting mine for around $13. The people I sell to who are my close friends are also getting a $5 discount too.
coday182 Reviewed by coday182 on . how MUCH how OFTEN do you pickup? In this format... Pickup: a Q Every: 1 and a half months Pay: £35 (60$ish) I don't really get why people buy less than an ounce at a time because of the possible savings, I buy Q's because I don't want my dealer to forget me and I can't afford more. Rating: 5