Quote Originally Posted by JeenYuss
damn where are all you guys from???

where im from (mount pleasant michigan, tiny ass city) we measure weed in ounces only, grams are for coke

average prices for commercial product

8th = between $20 and $30
1/4 = between $40 and $60
1/2 = usually between $70 and $100
ounce = prices usually vary a lot but its usually between $100 and $150
quarter pounds (4 oz.) run for $300-$400
i usually dont buy anything more than that so im unsure of the prices:rastasmoke:

hydro/chronic etc. is usually 1.5 or 2x regular price

most of all everything depends on the dealer

dude 28 GRAMS = 1 ounce, if you measure weed by ounces and you are measuring less than 1 ounce you use grams... its the metric system

1/8th of an ounce = 3.5 grams
1/4th of an ounce = 7 grams

im sure u got the rest
pixel Reviewed by pixel on . Amount of weed in bags... Im starting to sell trees, i been smoking for about 2 years but im not sure how much should go in a bag.. How much of a gram should go in a dime and a nic? Plz help :dance: Rating: 5