I'm not trying to be an ass, and unfortunately I don't have all the hook ups some people on this forum do. But I can't imagine paying more than $20/g, nor would I spend any more than $60. If the prices were more expensive then that I'd rather just keep my money and be patient. Plus I rarely buy weed these days, since after my first grow I couldn't imagine spending that much money on a 14 week plant.