Quote Originally Posted by Nochowderforyou
I don't spend all my money on reefer. If someone can afford it, then why not, right?

Some people need to start thinking about theu buying in the long run. Buying grams or 1/8's is going to rack up your dollars fast. If I were to buy an ounce worth buying in 1/8, it would be over $300. Instead, I buy an ounce for $200, savibg myself that much more money. Buy wisely.

In stead of buying 2g's at a time, save up, and buy 7g's at a time with some slight savings...or, get another job. $200 for me is about 3days work, I still have well over $100, with my rent paid as well, for myself.
exactly...damn kids just dont see the pay offs from buying your green in bulk
420purplehaze420 Reviewed by 420purplehaze420 on . How does everyone get so much bud...? i've been surfin the site alot lately, and i've seen more oz's here in a day than i've seen in my entire REAL life! how do you guys do it? go to work, get your check, and spend it all on ganj? lol not to be offensive, i'm just really curious. i quit my job before fall set in, and ever since i havnt bought more than 2g's at a time, cant afford it. Rating: 5