Activity Stream
227,828 MEMBERS
14774 ONLINE
greengrassforums On YouTube Subscribe to our Newsletter greengrassforums On Twitter greengrassforums On Facebook greengrassforums On Google+
banner1

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 26
  1.     
    #11
    Senior Member

    slangin

    do u know how much weed cost in other states a oz of OG kush can cost 600$ and when there is a shortage 35$ grams baby

  2.   Advertisements

  3.     
    #12
    Senior Member

    slangin

    ooook der 600 dollars an ounce?wtf i pay 150 for QUALITY bud(juicyfruit)

  4.     
    #13
    Member

    slangin

    what do u guys pay for an oz of mids... i know we oughta stay on topic for what this was orginally created for, but i'll go ahead & throw in my question...

  5.     
    #14
    Senior Member

    slangin

    i pay 100 for a zip of good mids and 180 a zip for headdies but i have a grower hook-up so its all profit for him anyways...and its gonna get real dry around here cuz there was a container of weed seized in newark a few weeks back so that will hit the area so ill be the only one with the goods and im gonna fuckin love it!

  6.     
    #15
    Senior Member

    slangin

    i pay 150 for an ounce of the middies(outdoor ,few seeds ,nice skunky smell)

  7.     
    #16
    Senior Member

    slangin

    yea endo jay u cud take EXTREME advantage of that situation.if people come to u wanting a gram,say 20 a gram,and if u dont want it go find a gram of good shit somewhere else.thats what i do when its dry.wait for a drout then flood.they will buy it too because they can either do that or go get some shwagg

  8.     
    #17
    Senior Member

    slangin

    thekizzy, 300 is way too much, your goin down 20 bucks. it's 200 no matter how high grade it is or it's even lower sometimes, like 170-180. If my dealer ever came to me with 300 an ounce, i'd just back away, and walk out the fuckin door, there's 28 grams in a zip and you're payin 300 do the math...

  9.     
    #18
    Senior Member

    slangin

    28 * 20 is still $560. 8 * 50 = $400. You're making profit either way.

  10.     
    #19
    Senior Member

    slangin

    of shit, you guys are in us, shit. I forgot you guys have the shit prices lol 20 buck for a dime right? someone should go to BC and get a couple of pounds, like someone on here who is from Seattle cause that's right by BC. You can make so much money for 20 bucks a gram, but it's shit when your the one buying the herb lol

  11.     
    #20
    Member

    slangin

    A few more suggestions for dealing.........


    Use a pager, and meet them dont bring to house.

    if you go to high skool, dont sell there yourself.

    Only sell to people u know, or ppl friends bring

    Get a high skool student u can trust exponentially, and roll joints he can sell for you there, five bucks a pop. You can get 3, maybe fouyr Skool joints out of a gram, for five a joint thius will make you 5 or ten more off of every gram.


    Dont sell under, as u want to keep em satisfied and coming back for more.

    Dont sell under a gram (two only if possible)

    "Always leave a little salt on the bread."

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Realworld Slangin...
    By PaulCT7 in forum Marijuana Methods
    Replies: 25
    Last Post: 01-30-2006, 12:43 AM
Amount:

Enter a message for the receiver:
BE SOCIAL
GreenGrassForums On Facebook