Results 11 to 20 of 26
-
10-15-2005, 05:09 AM #11Senior Member
slangin
do u know how much weed cost in other states a oz of OG kush can cost 600$ and when there is a shortage 35$ grams baby
-
10-15-2005, 05:23 AM #12Senior Member
slangin
ooook der 600 dollars an ounce?wtf i pay 150 for QUALITY bud(juicyfruit)
-
10-15-2005, 05:26 AM #13Member
slangin
what do u guys pay for an oz of mids... i know we oughta stay on topic for what this was orginally created for, but i'll go ahead & throw in my question...
-
10-15-2005, 02:52 PM #14Senior Member
slangin
i pay 100 for a zip of good mids and 180 a zip for headdies but i have a grower hook-up so its all profit for him anyways...and its gonna get real dry around here cuz there was a container of weed seized in newark a few weeks back so that will hit the area so ill be the only one with the goods and im gonna fuckin love it!
-
10-15-2005, 03:27 PM #15Senior Member
slangin
i pay 150 for an ounce of the middies(outdoor ,few seeds ,nice skunky smell)
-
10-15-2005, 03:29 PM #16Senior Member
slangin
yea endo jay u cud take EXTREME advantage of that situation.if people come to u wanting a gram,say 20 a gram,and if u dont want it go find a gram of good shit somewhere else.thats what i do when its dry.wait for a drout then flood.they will buy it too because they can either do that or go get some shwagg
-
10-15-2005, 03:32 PM #17Senior Member
slangin
thekizzy, 300 is way too much, your goin down 20 bucks. it's 200 no matter how high grade it is or it's even lower sometimes, like 170-180. If my dealer ever came to me with 300 an ounce, i'd just back away, and walk out the fuckin door, there's 28 grams in a zip and you're payin 300 do the math...
-
10-15-2005, 03:48 PM #18OPSenior Member
slangin
28 * 20 is still $560. 8 * 50 = $400. You're making profit either way.
-
10-15-2005, 03:51 PM #19Senior Member
slangin
of shit, you guys are in us, shit. I forgot you guys have the shit prices lol 20 buck for a dime right? someone should go to BC and get a couple of pounds, like someone on here who is from Seattle cause that's right by BC. You can make so much money for 20 bucks a gram, but it's shit when your the one buying the herb lol
-
10-17-2005, 07:21 PM #20Member
slangin
A few more suggestions for dealing.........
Use a pager, and meet them dont bring to house.
if you go to high skool, dont sell there yourself.
Only sell to people u know, or ppl friends bring
Get a high skool student u can trust exponentially, and roll joints he can sell for you there, five bucks a pop. You can get 3, maybe fouyr Skool joints out of a gram, for five a joint thius will make you 5 or ten more off of every gram.
Dont sell under, as u want to keep em satisfied and coming back for more.
Dont sell under a gram (two only if possible)
"Always leave a little salt on the bread."
Advertisements
Similar Threads
-
Realworld Slangin...
By PaulCT7 in forum Marijuana MethodsReplies: 25Last Post: 01-30-2006, 12:43 AM