Results 31 to 40 of 54
Hybrid View
-
10-05-2005, 01:57 AM #1
Senior Member
prices where u are
In calgary, ive got a good connect, the price ranges are as followed: 1 gram= 10 bucks but you normally get 1.6, 30 bucks an eighth- 4.5, 50 bucks a quarter- 7.5, 90 bucks a half- 15-16, 180 bucks an ounce- 30-31
Chongzbongz Reviewed by Chongzbongz on . prices where u are hey im new here and im just wondering hows the prices where u guys are? i live in southern massachusetts and i can get regs for $10 a gram and hydro for $15. its preety cheap here i think, and buying in bulk im getting a 1/2 ounce for $50 :D so im just wonderin if u can say where u live and some prices, thanks Rating: 5
-
10-05-2005, 02:01 AM #2
Senior Member
prices where u are
mids its 25 an eigth, 80/90 a halfr, and $140-150 an ounce
kb its $20/g, $50/eight, $90-120/quarter, $140-160/half, $250-280/ounce
i just recently spent $200 for a half of blueberry, and it was incredible. best smoke i've had in awhile.
-
10-05-2005, 02:02 AM #3
Senior Member
prices where u are
Originally Posted by DjSkizzle
confused. reg? and chronic? where im from.. BC, we call all dope chronic... well we call it other things too but it is chronic.. unless it's bunk.. and we dont buy that... anyhow.. prices around here is 10 a gram... 8th for 25 or 30, quarter for 40-50, half for 70-80, oz for 150-180(depending on quality
)
oh.. and grown hash i can get frum my buddy is 50 a quarter, 200 an oz... mmmmmmm... hash..
oh.. and among other types... ive recently smoked some juicy fruit, purple indica, ak47, and kali mist. and then the other types that are still good dope but soemtimes u dont get a name
-
10-05-2005, 02:27 AM #4
Senior Member
prices where u are
a gram of dro is 20 bux here and a quater is 100 and for midis it 20 bux for a quater
-
10-05-2005, 02:45 AM #5
Senior Member
prices where u are
Originally Posted by phoenix
yeah man, bc buds r the shit. but if u come to bc to buy some dope.. dont say those prices too loud or u'll either get laughed at or given the same deal. and then laughed it.
-
10-08-2005, 12:17 AM #6
Member
prices where u are
gram=10$ 1/8=35$ 1/4=70$ half oz.=120 and a oz. is 240$
-
10-08-2005, 03:46 PM #7
Junior Member
prices where u are
i pay £15 for an 8th lol im from bham england
-
10-08-2005, 04:00 PM #8
Senior Member
prices where u are
i havent been on this site too long but this dude tyler kane runs his his mouth way too much. i see his replys all the time and there always negative or mean. how old are you 9 ,10 yrs old. maybe he can get a qp for 120 how do you know do you live in colton? im tired of your annyoing fucking remarks. youll run your mouth for a while until someone gives you a beatdown youll never forget.id love to be the one who deliver that beatdown. you need to chill.it takes alot for me to get reall pissed off. maybe ill give you my email you can come down here and ill hit your button 1 time and learn our lesson. your probley some little loser who has no friends and you come here to hate on people because it makes you feel good about your self. i dont know if your alwasy joking on here but if you are ignore what i just typed
-
10-08-2005, 07:33 PM #9
Member
prices where u are
1/8 schwag: 20-30 usually 25
1/8 tastey nuggets: 50-60 usually 50
oz schwag: 100-200 usually 150
oz tastey nuggets: 270-350 usually 300
qp schwag: 325
qp tastey nuggets: 1100
sad prices really. i've heard of people getting lots better prices, esp for qps and stuff, but thats only if you're a bit higher in the drug trade than i've ever experienced.
-
10-08-2005, 10:20 PM #10
Senior Member
prices where u are
People break balls in southern Colorado:
$20/g
$50/3.5g
$100/7g
$175/14g
$350/32g
I haven't bought more than that in a while so I don't know the prices and there's probably cheaper stuff with seeds, but I don't buy that either. The key if finding someone higher in the weed chain.










Register To Reply
)it's $20/g, 60 for 1/8, $110 for 1/4, half is 180, oz is $360. It's good, but nothing compared to real high grade shit..Illinois pretty much sucks for weed. Heh. But I sell for $20/first gram, $15 for the oens after that, per ounce, per person. Well, I will be, first time i only bought a half O, then got ripped off when I was going to get an ounce...I'll be buying from BCBudz now.
Staff Online