Activity Stream
227,828 MEMBERS
1730 ONLINE
greengrassforums On YouTube Subscribe to our Newsletter greengrassforums On Twitter greengrassforums On Facebook greengrassforums On Google+
banner1

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30
  1.     
    #1
    Senior Member

    Dub a day

    I smoke around a dub a day, is there anyway i can do this more cost effective? I buy a half oz every week which is 120 its dank shit but of course only lasts a week cuz its a dub a day, is there any more cost effective way i could do this? that would like work better?i mean i know buying more but like an oz is 220 so its only 20 less i dont know ijust need to find a more cost effective way anyone have any ideas?O btw i live in spokane,wa so im in the usa so ya budmail dont work for me lol
    sToNeDpEnGuIn420 Reviewed by sToNeDpEnGuIn420 on . Dub a day I smoke around a dub a day, is there anyway i can do this more cost effective? I buy a half oz every week which is 120 its dank shit but of course only lasts a week cuz its a dub a day, is there any more cost effective way i could do this? that would like work better?i mean i know buying more but like an oz is 220 so its only 20 less i dont know ijust need to find a more cost effective way anyone have any ideas?O btw i live in spokane,wa so im in the usa so ya budmail dont work for me lol Rating: 5

  2.   Advertisements

  3.     
    #2
    Senior Member

    Dub a day

    im in the same boat as you. Dub a day keeps the doctor away

  4.     
    #3
    Senior Member

    Dub a day

    Quote Originally Posted by Hektik
    im in the same boat as you. Dub a day keeps the doctor away
    tell me what the fuck a Dub is and i may be able to agree. I smoke about just under an eigth ( 3.5 grams, just under ) a day, it works out to be for me about £13 a day. because £20 and eight, i propley get it for about £17, because of the dealing disscount, then i leave about 2 j's most of the time.

  5.     
    #4
    Senior Member

    Dub a day

    Quote Originally Posted by sToNeDpEnGuIn420
    I smoke around a dub a day, is there anyway i can do this more cost effective? I buy a half oz every week which is 120 its dank shit but of course only lasts a week cuz its a dub a day, is there any more cost effective way i could do this? that would like work better?i mean i know buying more but like an oz is 220 so its only 20 less i dont know ijust need to find a more cost effective way anyone have any ideas?O btw i live in spokane,wa so im in the usa so ya budmail dont work for me lol
    Wait isn't a "dub" a gram? If your buying a half oz (14 grams) why would a gram a day last a week. Don't you mean 2 weeks? Or am i completely stoned and don't know wtf im talking about lol.

  6.     
    #5
    Senior Member

    Dub a day

    Yeah, a dub means $20 here, which is a gram.

  7.     
    #6
    Senior Member

    Dub a day

    !!!!!!!!!!!!! STOP STOP STOP STOP !!!!!!!!!!!!!!


    $20 isnt that about £16 maybe? And that means u pay about £16 for a GRAM??? #we pay £10 for a sixtenth, with is 1.75 grams!

    or am i wrong about the converstion kinda thing rate??

  8.     
    #7
    Senior Member

    Dub a day

    Well, $20 is for the best quality around. I can find shwag for $5-$10 an eighth.. Prices vary around the world.

  9.     
    #8
    Senior Member

    Dub a day

    i see....

    just for the record, does anyone know how much $20 in £ is?

  10.     
    #9
    Senior Member

    Dub a day

    $20 = £10.4
    £20 = $38.2

    http://www.exchangerate.com/

  11.     
    #10
    Senior Member

    Dub a day

    yo man....if you buy a half a week an smoke a dub everyday.....then when the week is over your only half thru your sack bud. so you either buy a quarter a week or your half lasts 2 weeks.

Page 1 of 3 123 LastLast
Amount:

Enter a message for the receiver:
BE SOCIAL
GreenGrassForums On Facebook