I do it about 2 to 3 times a week Sometmes a little more. I would not like to do it every day. Too expensive and I will just end up smoking more just to get high. I spend 45$ for a ¼ounce and that's all I need. i tried really potient and expensive stuff before, but I am way to cheap to buy it myself.