Results 1 to 10 of 32
Threaded View
-
01-06-2005, 03:02 AM #26
Senior Member
i'm not understanding something.....
I used to buy $80 1/8ths every single week. Or, I'd buy a 1/4 for $150 or somewhere around there, every week. Oftentimes I'd run out before the week is done, so I'd go and buy more in that same week. On average, I'd say I'd spend at least $80 - $200 every single week.
During this time, I had no job and I was just a student. I was lucky, and was given a $1500 allowance each month. This might sound like a lot, but when you're paying $750/month rent plus all of your utilities, food, and most importantly weed, $1500 is like nothing.
There were so many times when I ate frozen vegetables for a whole week, just so I can afford my stash that week. When you're a poor stoner, you quickly become an expert at extreme money saving techniques.Let\'s go drink till we can\'t feel feelings anymore
Similar Threads
-
Understanding Hermaphoditism better.?.?.?
By AlmightyB in forum Indoor GrowingReplies: 2Last Post: 12-16-2008, 02:02 AM -
A higher understanding
By Acouwaila in forum GreenGrassForums LoungeReplies: 5Last Post: 03-14-2007, 05:12 PM -
Paradox of understanding
By wayoftheleaf in forum GreenGrassForums LoungeReplies: 6Last Post: 11-19-2006, 04:57 AM -
Understanding Freedom
By Libertarian Toker in forum PoliticsReplies: 5Last Post: 08-28-2004, 04:51 PM










Register To Reply
Staff Online