mine too...most people bag up grams before they sell em cuz they know itll seem petty for u to ask to weigh it out..more people ask to weigh a 1/4 than a g, i dunno y- id want what i pay for no matter what it is...my wingman used to sling in high school for various reasons and i couldnt believe people would buy a $20g every day rather than buying a big bag at the beginning of the week...7x$20g=$140 or 1/4=$90-100....its all in the packaging, retail stores do it all the time