Activity Stream
227,828 MEMBERS
1919 ONLINE
greengrassforums On YouTube Subscribe to our Newsletter greengrassforums On Twitter greengrassforums On Facebook greengrassforums On Google+
banner1

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 27

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.     
    #1
    Senior Member

    Cheapest Ounce Ever...

    well here heres its 200 an 0 for the dankest dank ull ever have. cant see the bud for the crystals. u could try smokin a gram a day but ud pass out before it happens. its not too expensive, its not exactly cheap, but its value for money. an 0 would last me two months, which costs me 3 dollars a day, to be high permanently. but i live on a different continent
    anycraic Reviewed by anycraic on . Cheapest Ounce Ever... So yea, the past month or so me and my friends have been tokin just about every day. We usually go through a few grams each day and where I live grams go for about 20 bucks..good stuff mind you. Anyway, I'm sick of shellin out money like that every day and wanna purchase in bulk. I'm still workin on the connection, but I've been told if I wanna really go cheap I can find an ounce for 70 bucks. To me that sounded ridiculous. Now I know pricing varies drastically from area to area so I'll Rating: 5

  2.   Advertisements

  3.     
    #2
    Senior Member

    Cheapest Ounce Ever...

    a ounce of mids is 150.00 here, better stuff runs 200.00 and up, my stuff well.....is free......

  4.     
    #3
    Senior Member

    Cheapest Ounce Ever...

    Quote Originally Posted by game_bluntz
    what u do then grow?^^^^^^^
    Yeah he does. There are a lot of people that grow that you might have never suspected lol. Growing your own is the way to go man this is the 21st century! :jointsmile:.

  5.     
    #4
    Senior Member

    Cheapest Ounce Ever...

    here in the atlanta
    i found one guy who grows it himself
    and so he does ounces of some average dank for 80.

  6.     
    #5
    Senior Member

    Cheapest Ounce Ever...

    some kid tried sell my an o of haze for 500...

    i was like :wtf:

  7.     
    #6
    Senior Member

    Cheapest Ounce Ever...

    Philly Region you arent looking to bad for good smoke you gotta hit the suburbs. Good mids (NOT sensimilia) will run you 120-150 an ounce. Homegrown Kush-Sour Diesel(NYC DIesel basically) will run you 400 and 350 if your a consistent buyer from the guys around here, there is also sensimilia Mids that run around 275-300 which is usually a nice sativa to smoke during the day when you cant be couchlocked all day. Id like to hear some more price comparisons of the NJ/PA/NY(near NYC) Prices.

  8.     
    #7
    Senior Member

    Cheapest Ounce Ever...

    Quote Originally Posted by originalblu
    some kid tried sell my an o of haze for 500...

    i was like :wtf:

    happens all the time around here man, and im friends with all the hippies :stoned: imp:

  9.     
    #8
    Senior Member

    Cheapest Ounce Ever...

    Quote Originally Posted by JackdaWack
    ahahah what!!!, if your living east coast jersey area ehm, yeah ur lookin to spend about 300 plus for good shit, nycd goes for about 475 an O and thats a deal. headies are about 300, and mids are 200-250, anything under 250 an O in this area and ur gonna get brick ass shittty shitty weed probably will just burn you out before u even get high. Now in the tristate area, ur looking at quality and quantity, there is alot of good stuff that comes through here and ussually not so much of it and alot of buyers, mind you were not in the stick somewhere we have nyc to compete with. Even over in cali u cant find some decent chronic for a price lower then 300. So mind you, we dont live in places where no one smokes, we live in places where every one smokes.

    20 - g
    50 - 1/8
    90 - 1/4
    150 - 1/2
    200 - 300 an O
    that is regs, or beasters or mids wtv anything better then that and u can expect to pay more.

    u cant even get strait bags of good shit anymore its like 50 sacks for 2 g's or 150 sack for 6g's rediculous.

    #'1 reason i dont buy weed.

    20 a gram for regs? and its more expensive for mids? thats absurd. regs are worth 5 bucks a gram tops, and im in an area where the nicest bud goes for $25 a gram and 65 an 8th

  10.     
    #9
    Senior Member

    Cheapest Ounce Ever...

    Just grow your own. Now that's a deal... just a few dollars an ounce.

  11.     
    #10
    Senior Member

    Cheapest Ounce Ever...

    If I didn't grow, I wouldn't be able to afford to smoke anything but schwag.

    But then again I DO NOT grow, so yes I smoke schwag.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. cheapest bud?
    By sarocket13 in forum Marijuana Methods
    Replies: 10
    Last Post: 08-13-2007, 05:38 AM
  2. The cheapest 9-bar ever!
    By Staurm in forum GreenGrassForums Lounge
    Replies: 0
    Last Post: 06-18-2007, 09:08 PM
  3. best and cheapest
    By chill_out in forum Growing Information
    Replies: 2
    Last Post: 05-11-2007, 02:30 PM
  4. Cheapest way to do this.....
    By ate in forum Indoor Growing
    Replies: 9
    Last Post: 07-31-2006, 07:21 PM
Amount:

Enter a message for the receiver:
BE SOCIAL
GreenGrassForums On Facebook