What do you guys get for your money?
I was just wondering what its like in different places, i'll break down what I get.
5 (£5) 0.9Gram
Mench (£10) 1.8Gram
Eighth (£20) 3.5Gram
Quart (£40) 7Gram
Half ounce (£60) 14Gram
and finally an ounce (£120) 28Gram
Just thought i'd see what you lot get, those are the normal prices round my ends, it will never go above that price but depending on who you know it can be lower like for instance i got a quart for £25 not long ago just for be a good.. erm.. customer :thumbsup:
What do you guys get for your money?
My man wont sell below a 1/4 - and i normally only by oz's or halfs.
1/4 - £40
1/2- £60
oz - £100
What do you guys get for your money?
same as lip but i pay £120s for an oz:thumbsup:
What do you guys get for your money?
I know tis all pretty much the same in the UK but what do you US people get?
What do you guys get for your money?
u.s. here
nick(2.5 grams) $5
dime(5 grams) $10
h/o(14 grams) $30
o(28 grams) $45 :D < yessir thats right 45$
and im not really a credible source cuz i get my shit cheap from an awesome connection... sadly i dont buy high grade shit... to expensive. those prices are for high mids
P.s. o's are usually 60 its just my dealer doesnt give a fuck about money when it comes to sellin to friends
What do you guys get for your money?
I'm getting it at â?¬5 a gram, you do the math..
What do you guys get for your money?
1/8th- $50
Q - $100
1/2- $200
Ounce - $350
What do you guys get for your money?
1/2 - $80 :jointsmile:
O - $150-170
What do you guys get for your money?
Quote:
Originally Posted by passitplz
u.s. here
nick(2.5 grams) $5
dime(5 grams) $10
h/o(14 grams) $30
o(28 grams) $45 :D < yessir thats right 45$
and im not really a credible source cuz i get my shit cheap from an awesome connection... sadly i dont buy high grade shit... to expensive. those prices are for high mids
P.s. o's are usually 60 its just my dealer doesnt give a fuck about money when it comes to sellin to friends
holy shit, im moving to wherever you live.
What do you guys get for your money?
I can get:
1/4 (8 grams) - $20
1/2 (16 grams) - $30
Oz. (32 grams) - $50-60
^ are prices for what I usually get
Better weed will usually be:
1/8 - 50
1/4 - 100
1/2 - 200
Oz. - 400