PDA

View Full Version : How much does it cost for you?



Cheeched Chick HiGh
10-27-2004, 01:56 PM
Okay, this probably is said alot...but, i get my shit (seems) cheaper and more....cause for a 20 bag I get about 6g...and an ounce is around 100-115...thats all for shwag though....and the 'nug' goes for about 35-45....and you get the same amount as you would with a normal 20 bag for the 35....I dont know, I know they go for diff. prices, and maybe its because of where I live? and probably because the shit isnt as potent as it could be, I dunno?

never 2 much
10-27-2004, 02:15 PM
I was just wondering this the other day buti forgot to ask!
lol
joint-$5
1/4 O-$15-20
1/2 O-$35-40
whole-$60-80
not to bad. but you pay for what you get, ya know?
ooo, i got a 5 dollar blt, one time, god, i would have gave him 15 if i would have known, that shit was soooooooooooooooooo good!

sampson419
10-27-2004, 03:17 PM
I puff maybe an eighth a week, I puff a lot on the weekends and during the week only a few bowls at night so I try to buy Kind Bud, God I wish that Kind was all that existed because I hate the Mexican Schwagg that's in our country...

1/8 = 3.5 g's = $50
1/4 = 7.0 g's = $100
1/2 = 14 g's = $170 to $ 180
1 oz. = 28 g's = $300 to $330

When I pay these types of prices, I get really good shit, I live here in Phoenix so we get a lot of our shit from Cali and maybe from Seattle or B.C., but I swear it is so worth it to get some good shit because it gets you so much more stoned.

never 2 much
10-27-2004, 03:38 PM
damn thats alot for weed!

what about everyone else?
what do yall pay? :confused:

Hempamasta
10-27-2004, 08:44 PM
Here's what I pay for some pretty Kind Hydro.

"Dime" (1/10)- $43
"Eighth" (1/8)- $50
"Nickle"(1/5)- $70
"Quarter" (1/4)- $95
"Third" (1/3)- $115
"Half" (1/2)- $150
"Full" (1 gram)- $275-300

*Note: These are what I would call "friend prices", and some of our nicknames vary at my school/town. Also, usually dealer will drop the prices a bit if you buy in bulk.

Hope this helps!

OutOfReality
10-27-2004, 08:53 PM
I can get decent - good weed

dime bag - $5-7
gram - $15
1/8 - $40-50
1/2 - $90-100
ounce - $170-$220

givemesomeweed
10-27-2004, 09:07 PM
1/8 20
1/4 40
1/2 75
oz 150

00Ampersand
10-27-2004, 09:16 PM
Full" (1 gram)- $275-300

wow, $300 for a gram...what a steal!!!
~007~

givemesomeweed
10-27-2004, 09:17 PM
lol

Bro DZ
10-27-2004, 10:54 PM
wow, $300 for a gram...what a steal!!!
~007~
wow! that shit must be like 1000%THC LoL :D

never 2 much
10-27-2004, 11:00 PM
Damn i think i get it the cheapest. and its damn good weed too!
hmm.....

ganjamon
10-28-2004, 01:34 AM
I recently paid 100 for 1/4 and it was worth every penny spent. Talk about kind...this shit rolled itself for me.

Imotep
10-28-2004, 01:51 AM
growin your own is cheaper :D
retails for suckers. :p

i know easier said than done sometimes.

never 2 much
10-28-2004, 02:47 AM
1oo for a 1/4, i pay 20 for a 1/4, and its worth more than every penny, but thank god its cheap! lol. i dont have that kinda money!

roll it up
10-28-2004, 02:55 AM
300 for a gram?of pot?u are the biggest fucking retard in the world if u are paying 300 for a gram.i wouldnt even pay 300 for an ounce and a half.an ounce is only 190-200 around here for bomb shit.an ounce is 28 grams,so u tellin me u pay 8,400 dollars for an ounce?can u say r.i.p o.f.f?

GHoSToKeR
10-28-2004, 02:59 AM
lol i think he just typed gram instead of ounce..

duh! :p

never 2 much
10-28-2004, 03:18 AM
300 for a gram?of pot?u are the biggest fucking retard in the world if u are paying 300 for a gram.i wouldnt even pay 300 for an ounce and a half.an ounce is only 190-200 around here for bomb shit.an ounce is 28 grams,so u tellin me u pay 8,400 dollars for an ounce?can u say r.i.p o.f.f?
NO SHIT,
ounce around here.........80 bucks.
not to bad of a price but its some killer shit!
IM proud of these prices now, after looking at all of your prices! :confused: :)

OutOfReality
10-28-2004, 04:08 AM
WOW ur one lucky girl :)

Ammie
10-28-2004, 04:20 AM
I was just wondering this the other day buti forgot to ask!
lol
joint-$5
1/4 O-$15-20
1/2 O-$35-40
whole-$60-80
not to bad. but you pay for what you get, ya know?
ooo, i got a 5 dollar blt, one time, god, i would have gave him 15 if i would have known, that shit was soooooooooooooooooo good!



thats about right for me too.. ;)


damn sum of u pay way to much :confused:

OutOfReality
10-28-2004, 04:35 AM
jersey sucks

GHoSToKeR
10-28-2004, 05:36 AM
jersey sucks
new jersey?

Imotep
10-28-2004, 06:06 AM
old jersey, before it sold out and became a bon jovi record.

roll it up
10-28-2004, 02:21 PM
hey,never 2 much,does ur wed have a lot of seeds?or none?

roll it up
10-28-2004, 02:28 PM
weed***

never 2 much
10-28-2004, 08:14 PM
hey,never 2 much,does ur wed have a lot of seeds?or none?

hmm... depends, it does soimetimes!
sometimes i think that i paid just for seeds and stems, but most the time i only get about 5- say 10 seeds in a half!
not to bad!

roll it up
10-29-2004, 02:34 AM
no thats not bad at all considering the prices.is it dark green,light green,brown?orange?red?purple?

never 2 much
10-29-2004, 03:39 AM
no thats not bad at all considering the prices.is it dark green,light green,brown?orange?red?purple?
dasmn you have alot of questions!
dark green, red.
dark green, brown.
brown and orange.
or just light green.

never had purple weed?

same questions for you!? ;)

never 2 much
10-29-2004, 03:40 AM
asl? roll it up?